Igrzyska Sportowe

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Igrzyska Sportowe

Pisanie by olegsport on Czw 11 Cze 2015 - 14:56

First topic message reminder :

Proszę, aby w tym temacie podawać ogólne informacje, spostrzeżenia, refleksje a nawet swoje typy na temat aktualnie odbywających się bądź zbliżających Igrzysk/olimpijskich, europejskich, azjatyckich i.t.p./
Już jutro na antenie Polsat sport news/a więc dostępny dla każdego/o godzinie 18:00 transmisja z uroczystości otwarcia pierwszych Igrzysk Europejskich w stolicy Azerbejdżanu - Baku. 400 godzin transmisji z tej nowej wielkiej imprezy sportowej na sportowych kanałach polsatu. W imprezie weźmie udział ponad 6 tysięcy sportowców z niemal 50 krajów, którzy będą rywalizować w 20 dyscyplinach. Otwarcie na nowym stadionie narodowym "Kraju Ognia”.

olegsport
al Straight Flush
al Straight Flush

Liczba postów : 1267
Punkty : 130
Reputacja : 76

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Igrzyska Sportowe

Pisanie by olegsport on Sob 20 Cze 2015 - 0:09

Nie ufaj do końca matematyce. Taka refleksja nasuwa się po obejrzeniu niektórych tabel z wynikami. Polscy siatkarze mimo mniejszej liczbie punktów - na czele swojej grupy. Dzieje się tak, gdyż na Igrzyskach ważniejsze są zwycięstwa a nie ile punktów się za nie zdobyło. Druga rzecz dotyczy zapasów. Przy remisowym stanie na koniec pojedynku - wygrywa ten, który zrobił bardziej wartościową akcję lub jako ostatni wykonał akcję.
Na dużą uwagę zasługuje 17 letnia Rosjanka Alexeyevna Kudryavtseva zdobywczyni złota w gimnastyce artystycznej. Wtajemniczeni wypowiadają się o niej - jako osoby pozbawionej systemu nerwowego.Dzisiejszy program wykonała bez najmniejszego błędu, co jest prawie niemożliwe dla człowieka o "normalnej" psychice.
olegsport
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by olegsport on Sob 20 Cze 2015 - 21:16

Maciej Kosiak i Maciej Rudol przegrali :/ Ważniejsza sprawa to taka, że mamy 11 medal.
Srebro zdobyła Katarzyna Niewiadoma  w wyścigu szosowym. Jej marzeniem było zdobyć medal dla Polski jako cały team w tej dyscyplinie. Pojawiły się łzy, zaskoczona że w życiu ma tyle szczęścia-

Zabrakło 0.05 pkt.Gabrieli Janik do zdobycia brązu w gimnastyce. Lepiej wykonała swój program od trzeciej zawodniczki, tyle tylko skala trudności tego ćwiczenia była niższa.
olegsport
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by olegsport on Nie 21 Cze 2015 - 0:07

W niedziele wcześnie rano nasze siatkarki podejmą Belgię. Zobaczymy, czy zwyciężą z kursem 1.15. Trochę później, około 8/po meczu siatkówki/ na polsat sport start kolarzy i może tu jakiś medal po sukcesie Katarzyny.
olegsport
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Pepikos on Nie 21 Cze 2015 - 0:30

Ogólnie dobra robota plus dobry komentarz Very Happy Ale ja tu nic nie piszę bo dla mnie ta ,,impreza" sportowa nie jest zbyt ciekawa. Jest to klon IO w wydaniu europejskim i nie umywa sie do IO. A ja klonowaniu mówię NIE Very Happy Po za tym nie te emocje...

Pepikos
al Straight Flush
al Straight Flush

Liczba postów : 4268
Punkty : 19
Reputacja : 222

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by olegsport on Nie 21 Cze 2015 - 0:42

@Pepikos napisał:Ogólnie dobra robota plus dobry komentarz Very Happy Ale ja tu nic nie piszę bo dla mnie ta ,,impreza" sportowa nie jest zbyt ciekawa. Jest to klon IO w wydaniu europejskim i nie umywa sie do IO. A ja klonowaniu mówię NIE Very Happy Po za tym nie te emocje...
Potraktujmy to jako wstęp do Igrzysk w Rio. Mało sportu ogólnie w telewizji zwłaszcza tych dyscyplin mniej popularnych. A tu jest jakaś okazja poznać je bliżej. Pewnie, że nie odczuwa się tych samych emocji co w IO,ale... może będę miał jakieś obeznanie na kogo stawiać w Rio. Bardzo powierzchownie opisuję te I.E., kto się bardziej interesuję znajdzie szczegóły choćby na Polsatsport.pl lub codziennie o 23.00 w podsumowaniu na polsat sport extra.
olegsport
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by olegsport on Nie 21 Cze 2015 - 15:37

Niektórzy po cichu liczyli na medal dla Polski w zawodach trampoliny synchronicznej. Zakończyło się upadkiem Bartłomieja Hesa, na szczęście przy takich ćwiczeniach jest asekuracja -

Kaja Skrzek o 16.00 będzie również skakać z trampoliny tylko do wody. Oby tym razem szczęśliwiej.
olegsport
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by olegsport on Nie 21 Cze 2015 - 21:50

Nie chce, ale musze wspomnieć o siatkarkach. Po prostu żal, dobrze ze ten mecz nie miał takiego znaczenia.Masa głupich błędów i nie utrzymywanie sporej przewagi, sprawiły że przegraliśmy. Dobrze, że mamy Skowrońską, moze ona pomoże we wtorek w meczu o półfinał z Holenderkami.
No i ta nieszczęsna lekkoatletyka z której się nabijają. W ramach tych Igrzysk zrobiono po prostu  zawody Trzeciej Ligi Drużynowych Mistrzostw Europy, a cztery czołowe ekipy awansują do drugiej ligi w sezonie 2016. Niektórzy zawodnicy pierwszy raz wystartowali na takim stadionie i dobrze niech się oswoją. O rezultatach nie bede mowic, lepsze chyba usmiechy Austriaczek po wygraniu sztafety-

olegsport
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by olegsport on Wto 23 Cze 2015 - 8:27

Jak dobrze, że to już po zawodach lekkoatletycznych. Wylatujące z rąk "pałki", tyczkarze w sztafecie i.t.d. Myślę, że z tym kalendarzem na przyszłość muszą coś zrobić, aby można było to oglądać.
Wcześniej obejrzałem całą konkurencje w łucznictwie i taka szkoda, że Sławomir Napłoszek nie zdobył choćby brązu. A tak mu szło. Widziałem go w finale, miał duże szanse.Przeszkodził ten wiatr, który zmusił Polaka, aby od nowa napiąć łuk i "wystrzelić" w krótkim czasie - tylko w siódemkę ;/. Ostatecznie 4 a ten groźnie wyglądający Hiszpan z którym Polak przegrał w półfinale, zdobył złoto.
Ważne też, że będziemy mieli co najmniej 13 medali / ja liczę na 15/. Dwa pewne są już w boksie : ) Smile
olegsport
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by olegsport on Wto 23 Cze 2015 - 20:53

Nie mam pojęcia co się jeszcze dziś działo. Jak coś to dopiszcie. Lepiej jest nie oglądać takich spotkań z chorym sercem lub ze słabymi nerwami. Nasze siatkarki nie z Holenderkami a jednak z Niemkami stoczyły zwycięski bój o półfinał. Pierwsze dwa sety gładko wygrane, później Skowrońską zajechały w przjęciu i nie mogłem patrzeć juz na to, na naszą bezradność. Najbardziej mi się podobała Katarzyna Zaroślińska w pierwszych dwóch setach/ ją już mam od dawna na oku/ Hmm slicznotka z gorzowa a teraz "rządzi w sopocie" blisko mnie ;p Po 4 myslałem, że Niemki nas juz do końca rozjadą. Ale w  tie breaku znowu w odpowiednim momencie z asem Kasia, a wszystko zakończyły same Niemki wyrzucając serwis w aut. Jest zwyciestwo, ale duzo do roboty. Tak nie mozna grac.

olegsport
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by olegsport on Sro 24 Cze 2015 - 22:13

Trzeba odnotować wczorajszy srebrny medal,chyba jeszcze ucznia, Pawła Sendyka na 50 m delfinem. I dzisiejszy brąz Lidii Fidury w boksie. Ja dziś sobie obejrzałem tylko walkę 17-letniej florecistki Julii Chrzanowskiej. No i znowu było nerwowo, prowadziła już 13 do 7, dwa punkty brakowało do zwycięstwa, przegrała ;/ Przy okazji dowiedziałem się co to takiego we florecie tzw. konwencja, która już przy szpadzie i szabli nie obowiązuje .A to takie coś,że przy obopólnych trafieniach punkt otrzymuje zawodnik, który zaatakował.
Jutro siatka od 11.00 Polska - Serbia, kobiety. Kto chce stracić troche nerw zapraszam do ogladania.
olegsport
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by olegsport on Czw 25 Cze 2015 - 21:18

Kocham sport, najbardziej w chwilach, kiedy nadspodziewanie ktoś odmieni moje przewidywania -

olegsport
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Pepikos on Pią 26 Cze 2015 - 8:52

No ciekawy jestem postawy naszych złotek w finale siatkówki. Grę w finale zapewniły sobie w tb a z serbią już grały i też win po tb Very Happy chyba lubią ta pięcio setówki.

Pepikos
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by olegsport on Pią 26 Cze 2015 - 11:03

@Pepikos napisał:No ciekawy jestem postawy naszych złotek w finale siatkówki. Grę w finale zapewniły sobie w tb a z serbią już grały i też win po tb Very Happy chyba lubią ta pięcio setówki.
Po ćwierćfinale powiedziałem sobie, że t.b. w półfinale nie oglądam. A jutro w finale to już wszystko zniosę.
Złoto dla szablistki Angeliki Wątor przyćmiło mi inne dyscypliny. Ja wcześniej się chyba pomyliłem, źle coś zrozumiałem, bo w szabli również jest zachowana zasada konwencji tj punkt przyznawany dla zawodnika, który wykonał uprzywilejowana akcję.
Komentatorzy złoto wywalczone z gospodynią Igrzysk porównują do strzelenia trzech bramek Anglikom na stadionie wembley haha z Lewandowski jedną, milik drugą i może grosicki 3
Możemy zdominować siatkówkę. Od 14.00 Polacy z Bułgarami. Może być ciężko, bo Bułgarzy mają dość silny skład.
olegsport
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Zico1910 on Pią 26 Cze 2015 - 20:23

Ten półfinał na IE spartolił Kowal trzymając Kosoka na ławce,przez co nie mieliśmy środka.Grzechnik dostał jedną piłkę posłał w aut,poźniej nie dostał już żadnej.Konarski też powinien wejść za Romacia bo w tiebreaku nic nie grał,Szalpuk wszystko trzymał.
Zico1910
Straight Flush
Straight Flush

Liczba postów : 905
Punkty : 1
Reputacja : 42

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by olegsport on Sob 27 Cze 2015 - 8:33

Fakt, jest sporo zarzutów pod adresem trenerów siatkarzy i siatkarek. Panie dopiero od nie dawna pod okiem nowego. Za jakiś czas mają grać jak panowie, silna zagrywka i przyśpieszenie w rozgrywaniu.
Dotychczas zdobyliśmy w Azerbejdżanie 17 medali - dwa złote, siedem srebrnych, osiem brązowych. I to na pewno jeszcze nie koniec. Dziś o 15.30 polskie siatkarki grają o złoto.
olegsport
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by olegsport on Sob 27 Cze 2015 - 19:31

Cóż test Nawrockiego nie wypadł najlepiej. Gdyby na Igrzyskach wszystkie reprezentacje wystawiły najsilniejsze składy, to srebrny medal uznałbym za wielki sukces. Ale trzeba się cieszyć z tego, co udało się osiągnąć. Mam nadzieje, że Polki w rankingu podniosą się i będą mogły zagrać w turnieju kw. do Igrzysk w Rio.
Igrzyska dobiegają końca. Jutro czeka nas wcześnie rano mecz o 3 miejsce siatkarzy a wieczorem już tylko uroczystość zamknięcia...
olegsport
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Pepikos on Sob 27 Cze 2015 - 20:17

Wiadomo w takich zawodach jak te trenerzy eksperymentują, i takie igrzyska traktują z przymrużeniem oka. Nie mniej jednak trzeba cieszyć się z kazdego miejsca na pudle :d i tak w ogóle to brawa jeszcze raz olegsport za komentowanie swoimi słowami.

Pepikos
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by olegsport on Sob 27 Cze 2015 - 23:08

Dzięki Pepikos, że pozytywnie to oceniłeś. Następne Igrzyska Ty opisujesz a ja po drugiej stronie.Miałem zamiar zachęcić z parę osób do oglądania Igrzysk a może do nawet uprawiania jakiejś mniej popularnej dyscypliny.
olegsport
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Pepikos on Sob 27 Cze 2015 - 23:24

Spoko - jak pisałem wcześniej mnie akurat te igrzyska za bardzo nie interesowały, ale muszę obczaić jakieś wydarzenie żeby zbliżyć się do równie dobrych merytorycznych komentarzy Very Happy

Pepikos
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by olegsport on Nie 28 Cze 2015 - 10:49

Nie dałem rady wstać tak rano i obejrzeć mecz, słyszałem tylko że rozegraliśmy najlepszy mecz na turnieju i przegraliśmy. Teraz mecz o złoto na polsat sport lub
http://www.baku2015.com/video/live/video/27june-live-video-volleyball.html
Niemcy przyjechali wygrać cały turniej
olegsport
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by olegsport on Nie 28 Cze 2015 - 20:48

To już jest koniec.Pierwsze Igrzyska Europejskie w Baku dobiegły końca. Ja nie zapomnę konkurencji w łócznictwie i złotego medalu dla szablistki Angeliki Wątor.Uznaję też srebro  zaledwie 17-letniego Karola Robaka w taekwondo również za coś wyjątkowego.
To nasze jedyne złotki/ w szabli i w kajakach/- Angelika Wątor i Marta Walczykiewicz-

Ogólnie zdobyliśmy 20 krążków, eksperci przed Igrzyskami dawali nam około 15, więc można uznać to za dośc dobry wynik : )
To taki filmik, który warto zapisac z Igrzysk na pamiątkę -
http://www.polsatsport.pl/Film/Ujecia-O-Ktorych-Nie-Miales-Pojecia-Zobacz-Wyjatkowe-Wideo_6316931/index.html

Czekamy na Rio!
olegsport
al Straight Flush
al Straight Flush

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry