Blackjack online zasady gry

Go down

Blackjack online zasady gry Empty Blackjack online zasady gry

Pisanie by SuchyJKS Wto 11 Sie 2020 - 17:57

Blackjack online - zasady gry


Blackjack online to jedna z najpopularniejszych gier kasynowych na świecie. Zasady tej gry nie są trudne. Swobodne rozgrywanie partii wymaga jednak od gracza nieco wiedzy i zaangażowania. Podstawą zrozumienia reguł tej gry karcianej są dwa założenia — pierwsze z nich mówi, że gra toczy się przeciwko krupierowi. Drugie, że krupiera można pokonać na trzy sposoby: gracz zdobędzie blackjacka w dwóch pierwszych kartach, jego końcowy wynik (nieprzekraczający 21) będzie wyższy niż krupiera, lub też krupier przekroczy “oczko”.
Blackjack online kieruje się tymi samymi regułami jak ten, znany z kasyn naziemnych. Należy jednak uwzględnić specyfikę rozgrywek internetowych. W przypadku blackjacka rozgrywanego na automatach, gracz ma do czynienia z losowo generowanymi układami, zależnymi od ustalonych algorytmów. Jeśli jednak uczestniczy w rozgrywkach bj live, przebieg gry jest prawie identyczny z tradycyjnym — karty są rozdawane przez krupiera, obraz transmitowany za pomocą zaawansowanych technologicznie kamer wprost ze studia lub realnego kasyna naziemnego.

Blackjack na żywo
Blackjack na żywo

Jak grać w Blackjacka?


Celem gracza, jest złożenie układu kart, których wartość osiągnie maksymalnie 21 punktów. Wygrana to dwukrotność stawki. Wyjątek to tzw. oczko - układ złożony z Asa i figury lub dziesiątki. Wtedy wygrana wypłacana jest według proporcji 2:3. Jeżeli gracz przekroczy liczbę punktów 21, przegrywa (tzw. bust)
Wartość punktowa kart wynosi:

  • karty od 2 do 9 mają przypisaną wartość równą swojej wysokości (dwójka – 2 pkt, trójka – 3 pkt, dziewiątka - 9 pkt, itp.)
  • karty 10 oraz walet, dama i król mają po 10 pkt
  • as może być punktowany dwojako, w zależności od potrzeby gracza – 1 lub 11 pkt.

Talia do gry w blackjacka ma 52 karty. Można grać kilkoma taliami. Rozgrywka zaczyna się w momencie postawienia zakładu przez gracza. Krupier rozdaje po dwie karty sobie i przeciwnikowi, przy czym tylko jedna z kart krupiera jest odkryta, druga pozostaje ukryta do końca rundy. Teraz uwaga spoczywa na graczu. Może on zdecydować, jaki ruch będzie teraz dla niego najodpowiedniejszy:

  • hit – dobranie kolejnej karty, gdy gracz stwierdzi, że wartość punktowa posiadanych kart jest zbyt niska,
  • stand – pozostanie przy otrzymanych kartach, bez dobierania kolejnych,
  • double down – podwojenie stawki zakładu, jest możliwe tylko przy drugiej karcie, z opcją możliwości dobrania tylko jednej karty,
  • split – rozdwojenie układu, możliwe, gdy gracz otrzyma dwie karty tej samej wartości (gracz uruchamia kolejny zakład, odkładając kartę na pole dodatkowe, musi zakończyć pierwszy zakład, nim zacznie grać na kolejny),
  • insurance – opcja ubezpieczenia zakładu, dostępna w momencie, gdy pierwsza z kart krupiera okazuje się asem (stawka ubezpieczenia to równowartość kwoty połowy zakładu, w przypadku wygranej krupiera gracz wychodzi na zero, ponieważ przepada stawka za zakład, a dodana zostaje podwójna stawka ubezpieczenia).

Ruchy krupiera są nieco ograniczone zasadami. Krupier musi dobrać kartę, gdy wartość punktowa jego ręki jest mniejsza lub równa 16. Nie może dobrać karty, gdy wartość przekracza 16 punktów. Rozgrywka kończy się w momencie dobrania ostatniej karty. Jeśli gracz przekroczy 21 punktów („fura” lub „bust”), ponosi porażkę. Jeśli natomiast ma mniej niż 21 punktów, ale krupier przekroczy sumę 21 punktów lub ma mniej punktów niż przeciwnik, gracz otrzymuje kwotę swojego zakładu, wychodząc na zero. W momencie, gdy gracz złoży blackjacka (21 punktów), otrzymuje wygraną, równą 150% stawki zakładu.
W kasynach pojawia się wiele odmian blackjacka (Switch, Pontoon, Double Attack i wiele innych), a co za tym idzie różnego rodzaju wariacji na temat zasad wersji podstawowej. Przed przystąpieniem do gry, warto by gracz dokładnie przeanalizował zasady, ponieważ niektóre odmiany blackjacka dają większą przewagę kasyna (w porównaniu do wersji podstawowej). Oto niektóre z zasad:

  • ilość talii kart stosowanych w rozgrywce (im mniej, tym korzystniej dla gracza),
  • ograniczenie double down (niektóre kasyna zezwalają na dublowanie tylko z kartami wartości od 9 do 11 punktów),
  • soft 17, dobierz albo stój (niektóre z kasyn, zezwalają na dobranie karty przy miękkiej 17 krupiera, czyli układzie z asem, co zdecydowanie zwiększa przewagę kasyna),
  • podejrzenie blackjacka (wersja europejska blackjacka nie przewiduje możliwości podejrzenia drugiej karty przez krupiera, w momencie gdy pierwsza karta jest asem lub dziesiątką),
  • rozdzielanie asów (kasyna mają różne zasady dotyczące rozdzielania asów, np. większość pozwala na dobranie tylko jednej karty po rozdzieleniu, są jednak takie, które zezwalają na kolejne karty),
  • rozdzielanie (niektóre kasyna zezwalają na powtórne rozdzielenie, w przypadku gdy gracz ponownie otrzyma dwie jednakowe karty),
  • automatyczna wygrana (niektóre kasyna uznają automatyczne zwycięstwo, gdy gracz przy 5, 6, 7 kartach nie przekroczy sumy 21 punktów, im mniej kart wystarczy, tym większa przewaga gracza),
  • poddanie (niektóre kasyna umożliwiają poddanie zakładu jeszcze przed dobraniem karty i stratę jedynie połowy zakładu; taka potrzeba zachodzi zwykle, gdy krupier podejrzy kartę, sprawdzając, czy ma bj).


Blackjack wygrana
Dobieranie kart przez krupiera zgodnie z zasadami

Gra w blackjacka – strategie


Gdy gra blackjack zyskała na popularności, wiele osób zafascynowanych matematyczną logiką gry, postanowiło przyjrzeć się bliżej możliwościom, jakie daje wykorzystanie w bj rachunku prawdopodobieństwa, oraz innych logicznych zależności. W oparciu o analizy stworzone w czasach, gdy blackjack święcił triumfy w najgorętszych kasynach świata, opracowano podstawy strategii gry oraz tzw. liczenie kart. Uzyskanie satysfakcjonującej strategii to pierwszy krok do zmniejszenia przewagi kasyna nad graczem. Mimo że blackjack daje realną szansę na poprawę szans gracza, trzeba pamiętać, że całkowita przewaga nad kasynem to utopia. Zawsze istnieje ryzyko, spowodowane losowością sekwencji oraz czynnikiem ludzkim. Dwie najbardziej znane strategie, dotyczące blackjacka to strategia podstawowa i liczenie kart. Jakkolwiek strategie podstawowa może być odrębnym systemem, to liczenie kart wyraźnie czerpie z podstaw, wymaga więc znajomości zasad określonych w tabelach.

Strategia podstawowa


System podstawowy jest niezwykle prosty. Zawiera się w określonej sekwencji ruchów, opartej na zaleceniach tabeli, przyporządkowanych do specyfiki danego rozdania. Pierwsze kroki gracza korzystającego z systemu podstawowego będą na pewno niepewne, warto wspomóc się wydrukowaną tabelą. Po czasie,  gdy gracz nabierze pewności, określone zdarzenia będzie wykonywał odruchowo. Doświadczeni gracze, posiadający dużą wprawę w blackjacku, grają już intuicyjnie, bez wsparcia tabel czy opisów poszczególnych ruchów.
Tabela systemu podstawowego składa się z wielu pól i kolumn. Oś pozioma tabeli obrazuje karty gracza, pionowa – krupiera. Pola środka tabeli zawiera komendy zdarzeń, jakie powinny nastąpić w wyniku określonych układów kart gracz/krupier. Gracz odnajduje w tabeli układ swoich kart oraz kart krupiera, przecięcie przyporządkowanych kolumn podpowie, jaki ruch powinien wykonać. Należy uważnie sprawdzać wartość kart, łatwo o pomyłkę. Karty o sumie punktowej 10, a dwie karty 5, to nie muszą być tożsame układy.

Blackjack tabela
legenda tabeli

Blackjack strategia
Strategia podstawowa w Blacjacku

Liczenie kart w blackjacku


Strategia nazywana liczeniem kart przeznaczona jest dla wytrawnych i obytych z zasadami blackjacka graczy. Aby skutecznie realizować ten system, potrzeba swobody, wynikającej z doskonałej pamięci i znajomości reguł gry. Trudność systemu wzrasta wraz z liczbą wykorzystywanych w rozgrywce talii kart. Podstawą liczenia kart jest wychwycenie momentu, gdy przewaga gracza nad kasynem wzrasta, ponieważ do rozdania pozostaje więcej wysokich kart niż niskich. W tym momencie gracz może zwiększyć stawkę, aby docelowo uzyskać wyższą wygraną. W sytuacji braku takiej przewagi, gdy karty pozostają w mniej więcej równym stosunku lub też do rozdania zostaje więcej kart niskich, gracz może obstawiać zachowawczo, stosując najniższe możliwe stawki i tym samym chroniąc swój bankroll.
Gracze liczący karty korzystają ze strategii podstawowej. Nie muszą się jej trzymać sztywno, zwłaszcza gdy w specyficzny sposób zmienia się tzw. wartość prawdziwa (uzyskiwana po obliczeniu przez gracza średniego stosunku kart wysokich do niskich w talii, po podzieleniu wartości bieżącej, przez liczbę talii, które pozostały do rozdania). Wartość prawdziwa zależna jest od wartości bieżącej – czyli stosunku kart wysokich do niskich. Gracz uzyskuje ją poprzez przyporządkowanie kartom jak najprostszych wartości punktowych (karty od 2 do 6, liczone są jako +1, 10 do asa jako -1, pozostałe posiadają zerową wartość) i zacząwszy od zera, dodawanie lub odejmowanie wartości przyporządkowanych kartom pojawiającym się na stole. Wartość prawdziwa, jeśli wykaże saldo dodatnie, sygnalizuje, że zagrano dużo kart o niskich wartościach,  saldo ujemne potwierdzi, że pozostałe w talii karty są przeważająco niskiej wartości. Prostym schematem – wartość bieżąca to suma wskazująca jakość kart w pozostałych do rozdania, wartość prawdziwa to wartość bieżąca podzielona przez liczbę pozostałych talii.

Liczenie kart nie jest dla każdego, wymaga sporych umiejętności koncentracji i swobody w posługiwaniu się określonymi sekwencjami zachowań. Zalety tej strategii są oczywiste – po pierwsze jest to możliwość dobrania odpowiedniej stawki tak, by móc uzyskać jak najwyższą wygraną w momencie optymalnym dla gracza, zniwelować przegraną w chwili, gdy szala przechyla się na stronę kasyna. Kolejnym plusem liczenia jest opcja dopasowania taktyki gry, do sytuacji na stole i w nieodkrytych kartach. Ruchy gracza stają się wtedy rozważniejsze, skuteczność przewidzenia konsekwencji danego posunięcia wzrasta. Kasyna naziemne z oczywistych powodów nie przepadają za graczami korzystającymi ze strategii liczenia kart. Każda osoba, która sprawi wrażenie wyrachowanej, może zostać wyproszona z przybytku rozrywki.

Bonusy na blackjack online


Bonusy na blackjack online zaliczane są do premii na kasyno live. Promocje dotyczące bezpośrednio i tylko blackjacka zdarzają się niezwykle rzadko. Administratorzy kasyn internetowych dbają jednak o atrakcyjność oferty i dość często premiują graczy, którzy preferują rozgrywki karciane, oferują ogólnie dostępne bonusy.

Promocja dedykowana stricte graczom kasyna live czeka w serwisie Betsafe. Po rejestracji klient może otrzymać 50% pierwszej wpłaty do 500 zł. Kwota minimalnego depozytu to 30 zł. Warunkiem wypłaty wygranej jest 35-krotny obrót w kasynie na żywo.

W ofertach kasyn internetowych pojawia się cashback za grę live. Jest to forma zwrotu części przegranych stawek, dzięki której straty gracza mogą wydać się mniej dotkliwe. Osoby, które jeszcze nie grały w kasynie na żywo Energywin będą zaskoczone. W ofercie powitalnej otrzymają nawet 25% zwrotu, do kwoty 1250 zł, za straty poniesione pierwszego dnia testowania oferty live. Co więcej — środki bonusowe nie będą obciążone warunkami obrotu. Podobne promocje czekają w kasynach RoyalRabbit i Nomini, które przyznają graczom cashback wysokości kolejno 10% (do 400 zł) i 15% (do 1000 zł) w podsumowaniu strat z całego tygodnia. W LiveCasino dostępny jest potrójny zwrot za grę na żywo. Oferta powitalna zakłada bowiem 20% cashbacku po wpłacie minimum 50 EUR, drugi bonus 25% do 70 EUR i reload w postaci cotygodniowego zwrotu 10% gotówki — co sobotę aż do 500 EUR.

Historia blackjacka


Historia blackjacka to splot różnych ciekawych wydarzeń i wątków, nie do końca potwierdzonych. Przypuszcza się, że gra w ostatecznej formie, powstała z kombinacji kilku innych gier, które przez lata ewoluowały, przekształcały się, by w końcu uformować grę, jaka znana jest dzisiaj. Echa blackjacka słychać w XVIII-wiecznej Francji, gdzie rozrywki dostarczały graczom - „chemin de fer” oraz „french ferme” - gry, które po połączeniu zasad, wielu zmianach oraz dołożeniu zwycięskiego układu o wartości 21 punktów, dały podwaliny pod blackjacka, znanego ze współczesnych kasyn. Francuska wersja blackjacka nosiła nazwę „21”. Jej zasady były proste: każdy gracz zbierał do wartości 21 punktów, w czasie jednej rundy. W wypadku gdy wygrywał krupier, pozostali gracze płacili do banku stawkę x3.
Kolejnym etapem podróży blackjacka była Ameryka – ląd, na którym każda tego typu rozrywka, szybko znajdowała swoich zwolenników. Początki były jednak nieco trudne. Mimo tego kasyna wychwyciły nową, dochodową dla kasyna grę i spopularyzowały ją, dodając atrakcyjny bonus dla gracza w przypadku uzyskania blackjacka – układu czarnego asa i czarnego waleta. Gracz miał w takiej sytuacji prawo do wypłaty w stosunku 10:1. Nic nie trwa wiecznie i bonus szybko przeszedł do przeszłości. Amerykanie złapali już jednak bakcyla i blackjack na stałe wpisał się w amerykańską kulturę. Od tamtej pory gra przeszła kilka metamorfoz i w ostatecznej wersji funkcjonuje do dziś.
Blackjack zaliczany jest do klasyki gier kasynowych. Ma rzesze zwolenników, którzy doceniają prostotę zasad oraz atrakcyjność rozgrywki. Gra doczekała się wielu publikacji osób, które zmieniły sposób postrzegania blackjacka i odkryły przed graczami możliwość zyskania przewagi nad kasynami. Pomysł matematycznego spojrzenia na czarnego Jacka zrewolucjonizował myślenie graczy i zdecydowanie przechylił szalę zwycięstwa na ich stronę. Metoda liczenia kart, opracowana w książce Edwarda O. Thorpa, do dziś fascynuje i zapewnia stabilny dochód wielu wielbicielom kasyn.

_________________
31 bet
31bet kasyno 100% do 500 EUR oraz 100 darmowych spinów (Skrill)
SuchyJKS
SuchyJKS
Admin
Admin

Liczba postów : 18672
Punkty : 48191
Reputacja : 8038
Dołączył : 23/06/2015
Wiek : 78
Skąd : Valletta

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach
Mega Kasyno bonus 22bet kasyno bonus Dozen Spins Casino